| Kozel.com.tr
 Tırnak Uzatma Yöntemleri

TIRNAK UZATMA YÖNTEMLERİ

Kadınlar tırnaklarını uzatmayı severler. Güzel görünmenin bir parçası olarak görülen tırnakların uzatılması oldukça zor bir uğraştır. Anlaşılması gereken en önemli nokta; tırnakların vücudun yaşayan bir uzantısı olduğudur. Bir başka deyişle; sağlıklı tırnaklar daha sağlam olduğu için daha kolay uzar.

T
ırnakların sağlıklı bir biçimde uzayabilmesi için dengeli beslenmek gerekir. İnsanlar farkında olmasa da yedikleri yiyecekler tırnak sağlıklarını doğrudan etkiler. Tırnakların yapısını oluşturan Keratin, tüketilen besinlerden alınan maddeler sayesinde oluşturulur. Vücudunuzun bu Keratini düzenli biçimde üretebilmesi için yeteri kadar Kalsiyum ve Demir almanız gerekir. Kalsiyum ve Demir yönünden fakir gıdalar alındığında, vücut yeterli Keratini üretemediği için tırnaklar da gerektiği şekilde gelişemez. Tırnaklarınızın sağlıklı bir biçimde uzamasını istiyorsanız; dengeli bir biçimde beslenerek, vücudunuzun yeteri kadar Keratin oluşturmasını sağlamalısınız.

Halk aras
ında yaygın bir şekilde uygulanan tırnak uzatma yöntemleri vardır. Tırnaklarının çabuk uzamasını isteyen birçok kadın, çevresinden duyduğu çeşitli formülleri uygulamaya çalışır. Ancak tırnakların normal uzama hızından daha hızlı gelişmesi mümkün değildir. Vücudunuzun belirlediği tırnak uzama hızı sabittir ve bunu hızlandırmak için dışarıdan uygulanacak herhangi bir yöntem yoktur. Ortalama olarak, bir insanın tırnakları ayda 3 mm uzar. Sizin yapmanız gereken; doğru bir şekilde beslenerek ve tırnaklarınıza dikkat ederek, sağlıklı bir biçimde uzamalarını sağlamaktır.

Tırnakları normal hızından daha hızlı uzatmak için en etkili yöntemTakma Tırnak             

Hem pratik hem de kolay uygulamalı takma tırnaklar günümüzde bayanlar tarafından en çok tercih edilen tırnak uzatma yöntemi. Kendiniz evde uygulayabileceğiniz gibi aldığınız takma tırnakları manikürcünüze de taktırabilirsiniz. Özellikle french takma tırnaklar hem uzun tırnaklara sahip olmanız hem de en doğal görünümü yakalamanız için bizce en harika seçim!


Önerilen Ürün:  Kozel Extra Takma Tırnak

Fiyat:  7,14TL
   Diğer yazılar